Nádherná a nenáročná je procházka údolím Bílého Labe. Patří do oficiálních tras pro handicapované. Potkat zde můžete nejen vozíčkáře, ale také cyklisty či malé děti na odrážedlech. Trasa je celá asfaltová a jen mírně stoupá. A čím je cesta výjimečná? Počtem vodopádů, které se na ní nachází. Budete jich míjet hned pět.
Auto nechte na parkovišti nedaleko dolní stanice lanovky na Medvědín. Dejte se po modré turistické trase ve směru bouda Bílé Labe. Na rozcestí Pod Dívčí strání odbočte vpravo. Asi po 15 minutách uvidíte první, největší vodopád, příznačně nazvaný Velký vodopád.
Následovat budou vodopády Velký skok, Balvanový vodopád, Dlouhý vodopád a Plotnový vodopád. Na několika místech lze i k vodě slézt, posedět na kamenech či si svlažit nohy. Voda je sice ledová, ale v horkém létě určitě přijde vhod.
Za Balvanovým vodopádem najdete odpočinkové místo s dětským hřištěm, lavičkami a malým srubem.
Pak už je to jen kousek do kopce k boudě Bílé Labe, kde se můžete občerstvit. Zpět se musíte vrátit stejnou trasou, nebo pokud vám nevadí zpočátku krpál trochu těžším terénem, můžete jít okruhem Dřevařskou cestou přes Svatého Petra.
Jdete-li bez kočárku, zajděte se od boudy Bílé Labe podívat do Čertovy strouhy. Ta je neskutečně krásná a turistů tam moc nepotkáte.
Líbí se vám články na blogu? Pomohly vám naplánovat dovolenou, inspirovali jste se podle našich výletů? Jako výraz díků mě můžete pozvat na virtuální čokoládu. Ostatně, ta se v horách vždycky hodí 🙂
Obsah blogu tvořím 9 let ve volném čase, bez placených spoluprací. Touto symbolickou pozvánkou mi pomůžete, abych v tom pokračovala dál. Děkuji.
Plánujete cestu do Krkonoš s malými dětmi nebo i s kočárkem? Pro vás jsem sepsala 43 tipů na výlet do tohoto průvodce. Všechny trasy jsou vyzkoušené na vlastní nohy, a 98 % z nich sjedete s kočárkem. Tak ho přibalte do batohu.