Třetí lednový víkend byl splněným snem ❤️Přespat na Ještědu v nejvyšším patře hotelu, vidět západ i východ slunce, odložit starosti dole a jen se kochat okolními kopci, které mám tak ráda. Bez dětí a za počasí, které bylo opravdu jak na objednávku.

Ubytování v Hotelu Ještěd

 

Ubytování levné není, ale to asi nečekáte 😉Cena se mění v závislosti na termínu a typu pokoje. Ty nejlevnější, Economy, které mají sociální zařízení společné na patře, stojí pro 2 od 2500 Kč za noc (v zimě v týdnu), za pokoj s vlastní sprchou zaplatíte od cca 4500 Kč (víkendy v sezóně i 6 tis.) Součástí je výborná a bohatá snídaně. Veškerý personál byl velmi milý.

Pokoje Economy sice postrádají sprchu, ale najdete je právě v nejvyšším patře. Co se týče komfortu, nechybělo nám vůbec nic. Trochu mě jen překvapilo, že stěny mezi pokoji jsou lehce papírové, nebo jsme měli hlučnější (a nahluchlé) sousedy? Dojem to každopádně nemohlo zkazit.

Ještěd je dogfriendly. Cena za psa na noc je 600 Kč, což je opět na mě hodně, ale tentokrát to jinak nešlo. Na druhou stranu, v pokojích jsou koberce a věřím, že údržba je tak náročnější.

Jak moc je ubytování vhodné pro děti úplně neposoudím, protože ty větší pokoje neznám.

Potěšil výtah i do našeho patra. Počítejte s tím, že chodby jsou uzounké, ve výtahu to ve složení 2 dospělí, pes a dva malé batohy nebylo nic moc. Můj obdiv má personál, který se tam zvládne nasoukat se všemi věcmi potřebnými k úklidu a zásobování 👍

Výhled na noční Liberec byl neskutečný, jak z letadla. Ranní pohled na probouzející se krajinu mně rozechvěl a zároveň zahřál, připadala jsem si, jako když dítě poprvé uvidí vánoční stromeček. I když bylo venku -12 a vítr fičel, měla jsem pořád pusu od ucha k uchu (nebo možná proto, že mi v tý pozici zmrzla😄

Ještěd a jeho okolí najdete samozřejmě i v průvodci Jizerské hory s dětmi. Pokud plánujete v Jizerkách dovolenou a nejste si jisti, kam s dětmi vyrazit, nechte se námi inspirovat.

Líbí se vám články na blogu? Pomohly vám naplánovat dovolenou, inspirovali jste se podle našich výletů? Jako výraz díků mě můžete pozvat na virtuální čokoládu. Ostatně, ta se v horách vždycky hodí 🙂 

Obsah blogu tvořím 9 let ve volném čase, bez placených spoluprací. Touto symbolickou pozvánkou mi pomůžete, abych v tom pokračovala dál. Děkuji.