V Plzeňském kraji, mezi Českým lesem, Horšovským Týnem a Borem u Tachova najdete menší, ale nádhernou oblast Sedmihoří. Pro rodiče s malými dětmi, kteří rádi řádí v lese, šplhají na balvany a malé skalky, je to tu úžasné. My sem jezdíme z chaty, kterou máme kousek a poznáváme vždycky jiný kousek. Vede tudy asi 10 km dlouhá naučná stezka, jejíž část je sjízdná i s kočárkem (zejména modrá turistická značka).

Nenechte se zmást názvem – Sedmihoří tvoří více vrcholu, než sedm. Někdo udává devět, jiný jedenáct. Oněch sedm je ale nejznámějších a mají nadmořskou výšku mezi 550 – 619 m. Hory to tedy zrovna nejsou, ale některé cestičky si s horským terénem nezadají.

 

sedmihoří s dětmi

Nejznámějším místem Sedmihoří (kam se i s kočárkem dostanete) je U Ručiček. Najdete zde žulový balvan s vytesaným motivem dvou dlaní. Symbolizuje místo, kde se údajně setkali dva znesváření sedláci s povozem. Jelikož ale cesta byla úzká, ani jeden z nich nemohl projet, pokud by si nevyšli vstříc. Naštěstí toto oba pochopili, dohodli se a usmířili. Na památku pak do kamene nechali vytesat symbol.

Ta (pro mě) nejhezčí místa ale bohužel s kočárkem nezvládnete. Mám na mysli zejména oblast kolem Rozsochy a Tříslovce. Právě tady si malí lezci přijdou na své. A rodiče se mohou kochat výhledy. Na žluté počítejte s náročnějším terénem.

Naučnou stezku nemusíte jít celou, dá se z ní kdykoli sejít a vrátit zpět. Výchozími místy jsou Mířkov, Mezholezy, Vidice nebo Darmyšl. Ať půjdete odkudkoli, tahle Sedmihoří vás zklamat nemůže. My sem nejraději jezdíme na podzim, kdy les kolem hraje všemi barvami. Bonus k tomuto výletu – není tu přelidněno.

Líbí se vám články na blogu? Pomohly vám naplánovat dovolenou, inspirovali jste se podle našich výletů? Jako výraz díků mě můžete pozvat na virtuální čokoládu. Ostatně, ta se v horách vždycky hodí 🙂 

Obsah blogu tvořím 9 let ve volném čase, bez placených spoluprací. Touto symbolickou pozvánkou mi pomůžete, abych v tom pokračovala dál. Děkuji.